flcz flsk
Zobrazit položek

Vlnovec AISI 304

V této kategorii najdete vlnovcové trubky, které jsou flexibilní potrubí z nerezové oceli. Vlnovcové trubky se používají pro různé účely v oblasti instalace, sanitární techniky a solárních systémů. V našem e-shopu nabízíme dva typy vlnovcových trubek: z oceli AISI 304 a z oceli AISI 316L. Tyto dva typy oceli se liší svým složením, vlastnostmi a cenou. Zde je krátký popis těchto rozdílů, který vám pomůže rozhodnout se, kterou trubku si vybrat:

Ocel AISI 304 je základní typ nerezové oceli, který je levnější a má dobrou odolnost proti korozi v mírných prostředích. Ocel AISI 304 je vhodná pro aplikace v suchém nebo mírném prostředí, kde není potřeba vysoká odolnost proti korozi, teplotě nebo tlaku. Ocel AISI 304 je také snadno svařitelná a tvářitelná.

Ocel AISI 316L je pokročilejší typ nerezové oceli, který je dražší a má lepší odolnost proti korozi v prostředích s vyšší koncentrací chloridů. Ocel AISI 316L je vhodná pro aplikace v prostředích s vyšší koncentrací chloridů, jako je chemické a farmaceutické výrobní zařízení a komerční kuchyňské zařízení. Ocel AISI 316L je také vhodnější pro vysokoteplotní a vysokotlaké aplikace než ocel AISI 304. Ocel AISI 316L má také nižší riziko koroze pod napětím.