flcz flsk
Zobrazit položek

Vlnovec AISI 316l

V této kategorii najdete vlnovcové trubky, které jsou flexibilní potrubí z nerezové oceli. Vlnovcové trubky se používají pro různé účely v oblasti instalace, sanitární techniky a solárních systémů. V našem e-shopu nabízíme dva typy vlnovcových trubek: z oceli AISI 316L a z oceli AISI 304. Tyto dva typy oceli se liší svým složením, vlastnostmi a cenou. Zde je krátký popis těchto rozdílů, který vám pomůže rozhodnout se, kterou trubku si vybrat:

Ocel AISI 316L je pokročilejší typ nerezové oceli, který obsahuje 18 % chromu, 8 % niklu a 2-3 % molybdenu. Molybden zvyšuje odolnost oceli proti korozi v prostředích s vyšší koncentrací chloridů, jako je chemické a farmaceutické výrobní zařízení a komerční kuchyňské zařízení. Ocel AISI 316L je také vhodnější pro vysokoteplotní a vysokotlaké aplikace než ocel AISI 304. Ocel AISI 316L má také nižší riziko koroze pod napětím, což je typ koroze, který nastává při dlouhodobém působení napětí na materiál.

Ocel AISI 304 je základní typ nerezové oceli, který je levnější a má dobrou odolnost proti korozi v mírných prostředích, jako je potravinářský průmysl, lékařská zařízení a stavebnictví. Ocel AISI 304 je vhodná pro aplikace v suchém nebo mírném prostředí, kde není potřeba vysoká odolnost proti korozi, teplotě nebo tlaku. Ocel AISI 304 je také snadno svařitelná a tvářitelná.